Još pet dana do 20. FIPO Festa

U Gradu Osijeku, u srcu Slavonije i Baranje već punih 20 godina, mi osječki javorovci organiziramo jedinstveni FIPO Fest s kojim provodimo nekoliko izviđačkih programskih područja (Moja Domovina, njeni ljudi i krajevi, multikulturalnost, kulturno umjetničko-amaterski program, te potičemo humanitaran rad, kreativnost i javni nastup).  FIPO je poklon GRADU OSIJEKU za njegov rođendan (2.12.) i svake se godine organizira vikend uoči rođendana Grada.

 Manji dio izviđačkih udruga će sa svojim predstavnicima doći u Osijek, a dio je poslao video zapise pjesama. Na 20. FIPO festu 2021. biti će do max 50 sudionika  u skladu s epideološkim mjerama. Kako bi nas moglo pratiti i gledati što više osoba osiguran je i LIVE prijenos. Planira se izvesti 20-tak izviđačkih pjesama.

Vašim dolaskom na naš FIPO uveličali ste ovu tradicionalnu izviđačku aktivnost u našem gradu Osijeku. Hvala Vam što ćete nam doći.  Uskoro će svi dobiti link za LIVE PRIJENOS  od  u 17 h u Kulturni centar Stara Pekara.

 Satnica:

 Subota 27.11.2021.

14h                      OTVARANJE 20.FIPO Fest-a ,Tvrđa, u blizini Hostela Stara Pekara

14,30h                Sastanak „SUSRET20“ (predstavnici)

14,30h                Šetnja po Osijeku  „GRAD NA DRAVI DANAS SLAVI“

17h          20. FIPO Fest (LIVE prijenos programa) Kulturni centar Stara Pekara

Nedjelja, 28.11.2021.

(za sve koji ostaju spavati u Hostelu i predstavnike domaćina)

9,00h    Polazak na izlet „U KRUGU I SRCU OKO NAŠEG OSIJEKA“ -Upoznajmo ruralna područja oko našeg Osijeka – povijesno multikulturalno i multinacionalno područje -Izlet je dio putovanja povodom 20 godina osječkih javorovaca  pod nazivom  „PUTEVIMAOSJAVOROVACA“.

13,00h                ZATVARANJE 20. FIPO Fest-a (u Tvrđi na mjestu polaska na izlet)

Sudionici koji će pjesmom uveličati 20 FIPO su:

 • UDRUGA KATOLIČKIH IZVIĐAČA JARMINA IZ JARMINE
 • ODRED IZVIĐAČA N.B. ĐEBO IZ ZAGREBA
 • ODRED IZVIĐAČA POŽEGA IZ POŽEGE
 • SAVEZ IZVIĐAČA GRADA IZ ZENICE – BIH
 • ODRED IZVIĐAČA PLAMEN BANOVIĆI IZ BIH
 • ODRED IZVIĐAČA POMORACA ULJANIK IZ PULE
 • UDRUGA IZVIĐAČA SLAVONSKI HRAST IZ OSIJEKA
 • UDRUGA SKAUTA SVETI JURAJ IZ BJELOVARA
 • TUROPOLJSKA UDRUGA SKAUTA TUR IZ VELIKE GORICE
 • ORED IZVIĐAČA dr. MLADEN STOJANOVIĆ IZ PRIJEDORA – BIH
 • ODRRED IZVIĐAČA SAVSKI GAJ IZ ZAGREBA
 • IZVIĐAČKI KLUB JAVOR IZ OSIJEKA, DRUŽINA LIPA
 • IZVIĐAČKI KLUB JAVOR IZ OSIJEKA, DRUŽINA MRAVI
 • IZVIĐAČKI KLUB JAVOR IZ OSIJEKA, DRUŽINA RUNOLIST
 • IZVIĐAČKI KLUB JAVOR IZ OSIJEKA, DRUŽINA JAGODA
Podijeli s prijateljima:
X