European Citizen’s Prize za Savez izviđača Hrvatske

Izuzetno smo ponosni što Vas možemo obavijestiti kako  je Savez izviđača Hrvatske, radi provedbe kampanje Boranka, nagrađen najvažnijom Europskom nagradom za udruge i pojedince – European Citizen’s Prize.  Nagradu dodjeljuje Europski parlament svake godine po jednoj udruzi, organizaciji ili osobi iz svake zemlje članice pa je ovo tim više sjajna vijest jer godišnje bude nominirano tisuće projekata i organizacija.

European Citizen’s Prize dodjeljuje se za iznimna postignuća u organiziranju aktivnosti koje promiču europske vrijednosti.

Koliko nam je poznato, Savez izviđača Hrvatske prva je Nacionalna skautska organizacija koja je osvojila ovu nagradu.

Običaj je da nagrađena organizacija prvo primi medalju u svojoj državi. To organizira Ured Europskog parlamenta i Hrvatski sabor. Nakon toga je službena dodjela u Bruxellesu. Ove godine dodjela u Bruxellesu će biti u studenom te je na tu ceremoniju pozvan predsjednik/predsjednica organizacije.

Drago nam je da smo i mi osječki javorovci pridonijeli realizaciji Boranke.

Podijeli s prijateljima:
X