Jesenske igre poletaraca Regije Istok-Otvaranje Igra

Savez izviđača Hrvatske svake godine izabere 5 izvršnih organizatora za susrete i igre naših najmlađih članova poletaraca i pčelica. Ove 2021. kada mi osječki javorovci obilježavamo 20 godina nakon ponovnog osnutka, imali smo tu čast biti izvršni organizatori JIP Osijek Regija Istok.

Posebnu čast smo doživjeli kada je Predsjednik Republike Hrvatske g. Zoran Milanović, prihvatio naš poziv, te je svojim prisustvom  podržao izviđaštvo Hrvatske, a ujedno je i otvorio Igre.

 

Uz Predsjednika RH Zorana Milanovića , podržali su nas i predstavnici lokalne uprave i samuprave, zamjenik Župana Ivana Anušića, g. Josip Miletić te zamjenik Gradonačelnika Ivana Radića,   g. Dragan Vulin te ostali gosti i mediji.

Presjednik RH je u svom govoru posebno naglasio važnost izviđačkih aktivnosti za zdravlje  djece i mladih, ali i za opću društvenu zajednicu, jer izviđači su škola za život.

Podijeli s prijateljima:
X